Jimu Robot


JIMU Robot to interaktywna zabawka, która umożliwia naukę programowania poprzez zabawę. Możesz zbudować samochód, robota poruszającego się na gąsienicach, a nawet pingwina czy fokę, a następnie sterować nim zdalnie przy pomocy kontrolera lub zaprogramować dla niego własne ruchy! Każdy zestaw umożliwia zbudowanie kilku sugerowanych przez producenta modeli, ale także realizowanie własnych, nowatorskich pomysłów.

Co to jest Jimu Robot?

– Jimu Robot to przede wszystkim kolorowe konstrukcje z klocków, różne możliwości programowania i świetna aplikacja na urządzenia mobilne

– roboty pełnią rolę zestawów edukacyjnych

– każdy zestaw wyposażony jest w różnokolorowe klocki oraz modułowe i proste w podłączeniu Serwo silniki, które można programować m.in. za pomocą ustawienia rzeczywistego robota w różnych pozycjach. Podczas naszych zajęć uczestnicy Akademii korzystają z zestawów w których  zawarte są 7 serwomotorów oraz 372 klocki. Pozwala to zbudować 5 predefiniowanych robotów takich jak dinozaur, dziecko, papuga, mors oraz pingwin, a także nieskończoną ilość własnych pomysłów.

JIMU może być zarówno zwierzakiem, samochodem jak i wszystkim innym co tylko przyjdzie do głowy, wystarczy puścić wodze wyobraźni i zacząć zabawę z JIMU.

Zalety Jimu Robot:

– szybka  i przyjemna nauka podstaw związanych z robotyką

– rozwijanie inteligencji wizualno – przestrzennej

– przyjazny wygląd robotów

– nauka programowania

– rozwój kreatywności

Zbuduj


Budowa robota JIMU jest niezwykle prosta! Wybierz jednego z predefiniowanych modeli, a następnie połącz jego poszczególne części, podążając krok po kroku za instrukcją 3D, która znajduje się w aplikacji JIMU.

Akcje


Steruj i baw się swoim JIMU przy pomocy prostych komend: DO PRZODU, OBRÓT W LEWO, PODNIEŚ, a także wielu innych. Stwórz swoje własne akcje, określając dokładne pozycje poszczególnych serwomotorów lub korzystając z opcji nagrywania ręcznie ustawianych ruchów.

Programowanie


Ucz się programowania poprzez zabawę ze swoim JIMU, niech wykonuje czynności, które dla niego zaprogramujesz! Korzystaj z bloków komend w języku programowania Scratch i łącz je ze sobą na ekranie jak puzzle.

Kontroler


Steruj ruchami Twojego robota przy pomocy prostego w obsłudze kontrolera, który działa podobnie jak pilot w zdalnie sterowanych zabawkach. Dzięki temu, nawet najmłodsi użytkownicy JIMU mogą wejść z nim w interakcję.


Cena zajęć za miesiąc

  99 zł, cztery zajęcia po dwie godziny lekcyjne


PrezentacjaKontakt:

Daniel Bartłomowicz

Wiceprezes Fundacji Pro-Futuro

504 068 926